ÇONKAR, TÜRKİYE-RUSYA ÜDİK TOPLANTISI İÇİN MOSKOVA’DA


Türk-Rus Toplumsal Forumu Türk Kanadı Eşbaşkanı Ahmet Berat Çonkar, Türkiye ve Rusya arasında tesis edilmiş olan Üst Düzey İşbirliği Konseyi Toplantısına katılmak için Moskova’ya gitti.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recepe Tayyip Erdoğan ve Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Sayın Vladimir Putin’in Eş başkanlığını yaptığı Üst Düzey İşbirliği konseyinin üç organından biri olan Türk Rus Toplumsal Forumu Eşbaşkanı ve İstanbul Milletvekili Ahmet Berat Çonkar, hem Rus mevkidaşı Sayın Eleonora Mitrofanova ile görüşmek, hem de ÜDİK Toplantısına katılmak üzere, beraberindeki heyet ile 5 Nisan’da Moskova’ya gitti. Moskova Büyükelçimiz Sayın Mehmet Samsar tarafından Havalimanında karşılanan Çonkar’a Forum Genel Sekreteri Sayın Ender Arat, Genel Sekreter Yardımcısı ve Başkan Danışmanı Sayın Erdal Baz, Forum Danışmanı ve T.C. Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu Üyesi Sayın İsmail Safi eşlik etti.

6-7 Nisan tarihlerinde Toplumsal Forum Rus Kanadı Eşbaşkanı ve heyeti ile biraraya gelen ve Forum çalışmalarını ele alan Çonkar ve beraberindeki heyet ayrıca bir dizi özel görüşmeler de gerçekleştirdi.

8 Nisan günü ÜDİK Toplantısında Sayın Cumhurbaşkanımız ve Rusya Federasyonu Devlet Başkanına huzurlarında Forum çalışmaları hakkında malumat arz eden Çonkar, aynı gün Sayın Cumhurbaşkanımız ile Ankara’ya döndü. Çonkar’a eşlik eden Türk Delegasyonu ise görüşmelerinin ardından 9 Nisan günü Ankara’aya döndü.